Chcete získať návrh Vášho exteriéru zdarma?

Nechajte si ho od nás zrealizovať a návrh získate zdarma. Pri platbe za návrh Vám dáme doklad o zaplatení a „Dohodu o nároku na zľavu k budúcej zmluve o dielo“. Po predložení tejto dohody Vám odpočítame cenu návrhu od celkovej ceny realizácie.

Návrh začína nápadom, ktorý dodá Vášmu exteriéru originalitu a jedinečnosť.

Kúpa pozemku nie je lacnou záležitosťou, preto každý centimeter treba správne využiť. Cieľom záhradného architekta nie je osadiť čo najviac rastlín a stavebných prvkov ktoré sa nám páčia, ale vytvoriť priestor pre pohyb a správne spolužitie s prírodou. Je potrebné rozmiestniť rastliny a všetky stavebné prvky vo Vašom exteriéri tak aby mali čo najväčší estetický úžitok s dôrazom na jeho funkčnosť.

Náš architekt Vám zostaví návrh spĺňajúci všetky kritériá, ktoré od svojho exteriéru očakávate – estetiku, relax, funkčnosť a čo najľahšiu údržbu. Preto nás neváhajte osloviť už dnes aby sme našli spoločnú cestu k Vašej vysnívanej záhrade, exteriéru.

Postup pri rekonštrukcii a výstavbe Vašej záhrady, exteriéru:

Obhliadka skutočného stavu. Oboznámenie sa s požiadavkami majiteľa. Zameranie, nafotenie pozemku a zakreslenie hlavných rozvodov v zemi. Na základe požiadaviek investora skreslenie náčrtu.

1

Oboznámenie majiteľa s náčrtom, odsúhlasenie návrhu a jednotlivých časti exteriéru. Dohodnutie prípadných zmien a úprava návrhu.

2

Po odsúhlasení štúdie sa vypracuje osadzovací plán a sprievodná dokumentácia poprípade 3D návrh.

3

Pokiaľ sa klient rozhodne pre realizáciu na kľúč, vypracujeme mu rozpočet. Po vzájomnej dohode a zosúladení termínov príde k realizácii projektu. Po skončení prác sa odovzdá dielo aj so zárukou klientovi.

4

Investor môže využiť naše služby a prenechať starostlivosť o svoju záhradu počas celého roka na nás, alebo sa bude venovať údržbe záhrady sám.

5

Návrh

Realizácia

Údržba

Záhrada pod lesom

LOKALITA: KVAČANY / ROZLOHA: 1500 M2

Záhrada je situovaná v krásnom prostredí pod lesom s úžasnými výhľadmi na okolitú krajinu. Pri navrhovaní sa bolo treba vysporiadať s terénnymi prevýšeniami a svahovitým terénom hneď za pozemkom, kde začína prechod do lesného porastu. Navrhnutých tak bolo niekoľko výškových úrovní spevnených opornými múrikmi s kamenným obkladom. Požiadavky na využitie záhrady boli aktívny oddych a relaxácia. V záhrade sa tak nachádza množstvo záhradných stavieb a prvkov drobnej architektúry. Navrhnutý bol bazén s lehátkami, výrivka, sauna, altánok, exteriérový bar pri bazéne, detský prvok, hojdačka pre dospelých, zimná záhrada, pivnica a podzemná garáž. Na hornej terase bolo navrhnuté ohnisko s nášľapným chodníkom, trvalkovými a krovitými výsadbami, múrikom porasteným brečtanom, pripomínajúc až rozprávkovú atmosféru. Vo vstupnej časti na pozemok bola navrhnutá príjazdová cesta, schodisko a skalka. Navrhnutý bol taktiež ovocný sad so záhradným domčekom v zadnej časti pozemku.

Detské ihrisko vo vidiecko-prímorskom štýle

LOKALITA: VÍŤAZ / ROZLOHA: 314 M2

Majitelia objektu prevádzkujú reštauračné zariadenie naproti cez cestu riešenému priestoru, ktoré slúži na svadby, oslavy a pod. Ich zámerom bolo vytvoriť priestor, kde by sa konanie týchto podujatí rozšírilo aj do exteriéru a taktiež sa myslelo na deti vytvorením detského ihriska. Návrh bol koncipovaný vo vidiecko-prímorskom štýle a jeho nosnými  časťami bola rekonštrukcia vidieckeho domu a umiestnenie  lode so sedením na palube. Okolitý priestor bol vyplnený hracími prvkami pre deti. Pre najmenších boli navrhnuté prvky ako hojdačky na pružine, ext. autodráha, pieskovisko, trampolína, šmýkalka. Pre väčšie deti boli navrhnuté veže s lávkou a šmýkalkou evokujúce pevninu. Ako podklad bola navrhnutá gumená bezpečnostná dlažba v odtieňoch modrej, evokujúca more s vlnami. Priestor bol ďalej dotvorený tehlovým múrikom porasteným brečtanom zakrývajúc susedné domy, dominantnou lipou a výsadbami trvaliek, tráv a cibuľovín.

Oddychová záhrada

LOKALITA: GERLACHOV / ROZLOHA: 615 M2

Záhrada sa nachádza v krásnom prostredí pod Tatrami s výhľadom na Gerlachovský štít. Využitie záhrady je najmä rekreačného charakteru s oddychovými zónami. Záhrada má 3 výškové úrovne prepojené schodiskami s obkladom z prírodného kameňa. V prednej časti boli navrhnuté skalky a záhony doplnené prírodným kameňom z danej lokality. V strednej časti sa nachádza zimná záhrada, z ktorej je v jarnom období výhľad na kvitnúce ovocné dreviny. V zadnej časti sú navrhnuté oddychové časti záhrady ako altánok s drevárničkou prepojený nášľapným chodníkom a lávkou cez jazierko.  Ďalej sa tu nachádza ohnisko so sedením. Záhrada je doplnená o stromovité, krovité a trvalkové výsadby v kompozične usporiadaných záhonoch s prírodnými líniami.

Kontaktujte nás

Máte otázky, potrebujete poradiť alebo by ste chceli cenovú ponuku?

Napíšte nám. Radi Vám odpovieme.

Zdieľaj to